Jason Bauer
Superintendent
Unit Office
(217) 562 - 1500
Paul Donahue
Director of Curriculum & Instruction
Unit Office
(217) 562 - 1500
Jeff Stauder
Director of Buildings, Grounds, & Transportation
Unit Office
(217) 562 - 1500
Bridgett Heinrich
Administrative Assistant / Purchasing & Receiving
Unit Office
(217) 562 - 1500
Nicole Blodgett
SIS / Administrative Assistant
Unit Office
(217) 562 - 8500
Wendy Mundell
Payroll Clerk
Unit Office
(217) 562 - 1500
Heather Phillips
Bookkeeper
Unit Office
(217) 562 - 1500
Jennifer Holthaus
Clerical Assistant
Unit Office
(217) 562 - 1500
Scott Savage
District Technology Coordinator
High School
(217) 562 - 6600
Amanda Skinner
District Technology Integration Specialist
High School
(217) 562 - 6600
Kim Hahnenkamp
Technology Integration Specialist
Washington
(217) 562-7500
Casey Adam
Principal
High School
(217) 562 - 6600
Heath Strom
Assistant Principal
High School
(217) 562 - 6600
Cheryl Foster
Administrative Assistant
High School
(217) 562 - 6600
Melinda Sarver
Administrative Assistant
High School
(217) 562 - 6600
Adam Haston
District Activities Director
High School
(217) 562 - 6600
Sandy Pauley
District RN
(217) 562 - 6600
Sabrina Jones
NPT Program Coordinator & Transition Specialist
High School
(217) 562 - 6600
Casey Matheson
District School Psychologist
High School
(217) 562 - 6600
Amber Daniels
District Social Worker
High School
(217) 562 - 6600
Gretchen Bland
Physical Therapy Assistant
High School
(217) 562 - 6600
Priscilla Maxwell
10 - 12th Guidance Counselor
High School
(217) 562 - 6600
Tim Eddy
Head Custodian
High School
(217) 562 - 6600
Dale Beeson
Head Cook
High School
(217) 562 - 6600
Matt Tassone
Library Aide
High School
(217) 562 - 6600
Autumn Amling
Social Sciences Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Lydia Armour
High School, Jr High & 5th Grade Band
High School
(217) 562 - 6600
Susie Barr
Special Education Paraprofessional
High School
(217) 562 - 6600
Laurie Berns
Math Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Cayla Beyers
Special Education Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Gary Bowker
PE & Enhancement
High School
(217) 562 - 6600
Angela Chase
Jr High & High School Music
High School
(217) 562 - 6500
Greg Cothern
Science Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Jeff Emery
Social Sciences Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Robert Evaul
Spanish Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Megan Henkel
Jr High & High School Art
High School
(217) 562 - 6600
Cathy Jones
Internet Course Facilitator (LLC)
High School
(217) 562 - 6600
Ryan Lipe
Driver Education & Enhancement
High School
(217) 562 - 6600
Brent McKinney
PE & Health Teacher
(217) 562 - 6600
Anna Patton
Senior English Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Emily Perry
Agricultural Education Teacher
High School
(217) 562 - 6500
Robert Pumphery
Driver Education & Geography
High School
(217) 562 - 6600
Matt Sanders
Science Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Will Shalter
Sophomore English Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Lindsay Shriver
Family & Consumer Science
High School
(217) 562 - 6600
Kim Sipes
Special Education Paraprofessional
High School
(217) 562 - 6600
Stacy Smedley
Freshman English Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Lori Smothers
Special Education Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Deeanna Stalets
Junior English Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Jason Storm
Special Education Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Mason Tennell
Science Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Anita Thompson
Business Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Carena Watson
Business & Software Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Jean Weitekamp
Special Education Paraprofessional
(217) 562 - 6600
Hillary Whalen
Math Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Jared Wolf
Math Teacher
High School
(217) 562 - 6600
Brian Wood
Agricultural Education Teacher
High School
(217) 562 - 6500
Juletta Ellis
Principal
Junior High
(217) 562 - 6500
Tina Ambrose
Administrative Assistant
Junior High
(217) 562 - 6500
Bonnie Sowarsh
6th - 9th Guidance Counselor
Junior High
(217) 562 - 6500
Eric Arnold
Head Custodian
Junior High
(217) 562 - 6500
Amy Christian
Food Service Director & Cafeteria Manager
Junior High
(217) 562 - 6551
Michelle Herbord
Head Cook
Junior High
(217) 562 - 6500
Diane Scherzer
Library Aide
Junior High
(217) 562 - 6500
Brian Richards
AES Paraprofessional
Junior High
(217) 562 - 6500
Sarah Crosby
Special Education Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Erin Nicolas
Special Education Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Sara Williams
Special Education Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Mary Beth Denton
Special Education Paraprofessional
Junior High
(217) 562 - 6500
Scott Sims
Special Education Paraprofessional
Junior High
(217) 562 - 6500
Sherry Vits
Special Education Paraprofessional
Junior High
(217) 562 - 6500
Susan Ade
Title I Math
Junior High
(217) 562 - 6500
Dena Smith
Title I Reading
Junior High
(217) 562 - 6500
Brooke Brandis
PE & Wellness Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Trevor Higgins
PE & Wellness Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Ellen Beyers
8th Grade Reading Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Cindy McKinney
8th Grade Math Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Travis Pierce
8th Grade Language Arts Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Mark Schmitz
8th Grade Science Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Ashley Keeling
7th Grade Science Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Jessica Mathon
7th Grade Language Arts Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Matt Miller
7th/8th Grade Social Studies Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Stacy Spears
7th Grade Reading Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Britany Watrous
7th Grade Math Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Taylor Cothern
6th Grade Language Arts Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Justin Matthews
6th/7th Grade Social Studies Teacher
(217) 562 - 6500
Lisa Mayhall
6th Grade Reading Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Gayle Perry
6th Grade Math Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Rosilyn Schutt
6th Grade Science Teacher
Junior High
(217) 562 - 6500
Kelly Millburg
Principal
Lincoln
(217) 562 - 8500
Robyn Foster
Administrative Assistant
Lincoln
(217) 562 - 8500
Kelly Suey
NPT Executive Director
Lincoln
(217) 562 - 8222
Ron Brown
Head Custodian
Lincoln
(217) 562 - 8500
Janie Schmitz
Head Cook
Lincoln
(217) 562 - 8500
Lori Harlow
Elementary Library Assistant
Lincoln
(217) 562 - 8500
Stephanie Aberle
Speech/Language Pathologist
Lincoln
(217) 562 - 8500
Sam Bonney
Special Education Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Adam Metzger
Special Education Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Stephanie Stephens
Special Education Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Deb Beyers
Special Education Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Shawn Collins
Special Education Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Lori Hutchinson
Special Education Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Carol Richter
Special Education Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Angela Matthews
Title I Math
Lincoln
(217) 562 - 8500
Brian Osborn
Title I Reading
Lincoln
(217) 562 - 8500
Tammy Grotts
Title I Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Candy Law
Title I Paraprofessional
Lincoln
(217) 562 - 8500
Lula Robertson
Title I Paraprofessional & Lunchroom Monitor
Lincoln
(217) 562 - 8500
Michael Malisia
PE Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Meleah Brinkoetter
5th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Julia Chernisky
5th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Denise Glick
5th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Shauna Maxedon
5th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Jennifer Cross
4th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Jenny Hedderich
4th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Lori Pieper
4th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Christina Sloan
4th Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Natalie Epley
3rd Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Beth King
3rd Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Gina Reiss
3rd Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Tessa Rodman
3rd Grade Teacher
Lincoln
(217) 562 - 8500
Cheri Wysong
School Principal
Washington
(217) 562 - 7500
Sharon Brown
Administrative Assistant
Washington
(217) 562 - 7500
Tammy Deere
Elementary LPN
Washington
(217) 562 - 7500
Cindy Ashcraft
Head Custodian
Washington
(217) 562 - 7500
Delores Schafer
Head Cook
Washington
(217) 562 - 7500
Jake Holthoff
Student Services Coordinator
Washington
(217) 562 - 7500
Katelyn Nichols
Student Services Coordinator
Washington
(217) 562 - 7500
Ashley Yockey
District School Psychologist
Lincoln
(217) 562 - 7500
Emily Ade
Speech/Language Pathologist
Washington
(217) 562 - 7500
Candy Byars
Special Education Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Diane Williams
Special Education Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Rebecca Dagen
Special Education Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Meg Daugherty
Special Education Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Danielle Keller
Special Education Paraprofessional & Crossing Guard
Washington
(217) 562 - 7500
Kelly LeDuc
Special Education Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Barbie Renoe
Special Education Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Grace Holthaus
Title I Math
Washington
(217) 562 - 8500
Rebecca Mahnke
Title I Reading
Washington
(217) 562 - 7500
Mitzi Howell
Title I Paraprofessional & Lunch Aide
Washington
(217) 562 - 7500
Amy Funneman
Title I Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Melody Dilley
Title I Paraprofessional & Playground Assistant
Washington
(217) 562 - 7500
Jodi Sims
Title I Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Sherry Jo Wallace
Title I Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Amanda Bowker
PE Teacher
(217) 562 - 7500
Amy Holman
Elementary Art Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Patti Tynan
Elementary Music Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Jennifer Lehn
2nd Grade Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Beth Morrell
2nd Grade Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Daphne Rodman
2nd Grade Teacher
Washington
(217) 562 - 7500
Regina Schafer
2nd Grade Teacher
(217) 562 - 7500
Ericka Crawford
1st Grade Teacher
Washington
(217) 562-7500
Mary Jones
1st Grade Teacher
Washington
(217) 562-7500
Erica LaMarche
1st Grade Teacher
Washington
(217) 562-7500
Laura Schmitz
1st Grade Teacher
Washington
(217) 562-7500
Stephanie Beyers
Kindergarten Teacher
Washington
(217) 562-7500
Jill Headrick
Kindergarten Teacher
Washington
(217) 562-7500
Whitney Reynolds
Kindergarten Teacher
Washington
(217) 562-7500
Heather Smith
Kindergarten Teacher
Washington
(217) 562-7500
Linda Cross
Waterford Lab
Washington
(217) 562 - 7500
Amber Ginger
Prep Program
Washington
(217) 562-7500
Amanda West
Prep Program
Washington
(217) 562-7500
Bekah Simpson
Prep Program Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500
Teresa Spencer
Prep Program Paraprofessional
Washington
(217) 562 - 7500